Blog

Gdzie i jak zamówić kontener na odpady?

Kontenery na odpady są wykorzystywane w różnych sektorach gospodarki – w firmach budowlanych, Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) czy podmiotach zajmujących się wywozem odpadów. Często potrzebują ich też klienci prywatni, np. jeśli chcą pozbyć się odpadów budowlanych lub wielkogabarytowych. Gdzie zamówić kontener na odpady? Jak wygląda procedura wypożyczania kontenera?

Zamów kontener u producenta

Wykonujesz prace remontowo-budowlane, a może prowadzisz przedsiębiorstwo zajmujące się wywozem odpadów? Aktualnie obowiązujące prawo obliguje do racjonalnej i świadomej gospodarki odpadami, a co za tym często idzie – do zakupu lub wypożyczenia odpowiednich pojemników czy kontenerów. Gdzie zamówić kontener na odpady? Można go kupić bezpośrednio u producenta kontenerów, który wykonuje i dostarcza rozwiązania dla różnych branż – od kontenerów rolkowych, przez muldy, kontenery specjalne,  aż po modele wyprodukowane z myślą o PSZOK.

Producenci tacy jak Ekombud Sp. z o.o. są w stanie dostarczyć kontenery na odpady do wykorzystania prawie w każdym sektorze gospodarki i przystosowane do składowania różnych materiałów. Firma dysponuje między innymi kontenerami na odpady przemysłowe, komunalne zmieszane, na gruz, złom i odpady drewniane. Spektrum możliwości zastosowania kontenerów jest bardzo szerokie. A jak zamówić kontener na odpady? Wystarczy zadzwonić i opisać zapotrzebowanie, a pracownik firmy dostosuje rodzaj i wielkość kontenera do oczekiwań Klienta. Załoga Ekombud służy profesjonalną pomocą na każdym etapie i pomaga wybrać model, który spełnia potrzeby danej branży.

Gdzie zamówić kontener na odpady – usługa wywozu odpadów

Osoby prywatne również mogą zamówić kontenery, np. żeby pozbyć się odpadów, które powstały po remoncie. Roboty budowlane i wykończeniowe zawsze generują dużo pozostałości, których nie można wyrzucić do zwykłego pojemnika. Skute płytki, resztki armatury, glazury i terakoty, płyty gipsowo-kartonowe, wełna mineralna, zniszczone panele podłogowe – to wszystko wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i usunięcia.

Osoby prywatne mogą też zamówić kontener z myślą o odpadach wielkogabarytowych, takich jak zdezelowane kanapy, stare dywany, meblościanki czy inne przedmioty o dużej masie. Można je oczywiście zawieźć do lokalnego PSZOK-u i pozbyć się ich bezpłatnie, jednak nie każdy dysponuje pojazdem przystosowanym do transportu odpadów wielkogabarytowych. Dlatego wielu Klientów decyduje się na skorzystanie z usług podmiotów zewnętrznych. Żeby legalnie pozbyć się kłopotliwych pozostałości po remoncie lub zdezelowanych mebli, warto zamówić odpowiedni kontener na odpady, dostosowany do naszych potrzeb i rodzaju odpadów. Firmy specjalizujące się w usłudze wywozu odpadów służą fachową poradą i pomagają wybrać odpowiedni kontener. Klient może wypożyczyć go też na określony czas. Po zapełnieniu kontenera firma organizująca wywóz odpadów zabiera je do wyznaczonych w tym celu (zgodnie z obowiązującym prawem) miejsc.