Doświadczenie poprzez praktykę

Produkcja kontenerów to tylko część naszej działalności. Odpowiadając na oczekiwania rynku poszerzyliśmy profil naszych usług o działalność w branży gospodarki odpadami komunalnymi.

Na terenie naszego przedsiębiorstwa prowadzimy również podział surowców wtórnych. Systematycznie rozszerzamy także bazę maszynową tak, aby zagwarantować najwyższą jakość oferowanych przez nas usług. Zawsze stawiamy na rozwój i nowoczesność. Dlatego w niedługim czasie wdrożymy do działania w naszym zakładzie pierwszą w Polsce zautomatyzowaną linię z separatorami optycznymi do podziału surowców wtórnych. Ekombud to przedsiębiorstwo działające według zasad zrównoważonego rozwoju. Ekologia i dbałość o środowisko to jeden z głównych punktów naszej strategii. Za cel stawiamy sobie poszerzenie wiedzy społeczeństwa na temat roli poprawnej segregacji odpadów w ochronie środowiska naturalnego.

Ważnym jest, abyśmy rozumieli rolę każdego z nas w dbaniu o naszą planetę. Pamiętajmy, że to co dzieje się w skali mikro (w naszych domach i ogrodach), wpływa na skalę makro (środowisko naturalne).

Segregacja odpadów

Stawiamy na edukację

Uważamy, że poprzez systematyczną edukację można i należy zmieniać mentalność ludzi w podejściu do spraw segregacji odpadów. Dlatego stworzyliśmy autorski projekt edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej Eko-akademia 2030.

Celem programu jest edukacja i przybliżenie zagadnień z zakresu recyklingu, gospodarki obiegu zamkniętego oraz szeroko pojętej ekologii. W ramach projektu przeszkoliliśmy ponad 2500 dzieci ze szkół i przedszkoli. Prowadzimy również profil na facebooku, gdzie odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące dbania o środowisko, edukujemy i wspólnie z odwiedzającymi nas tam osobami, szukamy sposobów na codzienne działania pomagające chronić środowisko. Propagujemy zachowania i działania pomagające wprowadzić w życie Gospodarkę Obiegu Zamkniętego (GOZ).

Podejmowane przez nas działania mają na celu polepszenie jakości życia przyszłych pokoleń. W wypadku naszej firmy ekologia to nie puste hasło a mądry sposób zarządzania zasobami. Wszystko to w imię czystego środowiska!

Segregacja odpadów