Blog

Jaki kontener na odpady budowlane?

Wybór odpowiedniego kontenera na odpady nie jest trudny, trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach. Z naszego artykułu dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę oraz z jakimi rodzajami kontenerów na odpady możesz się spotkać.

Jaki kontener na odpady budowlane wybrać?

Wybierając kontener na odpady budowlane czy poremontowe, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę przewidywaną ilość odpadów – kontenery o pojemności 6 m3 i mniejszej sprawdzają się podczas remontów, ale na placach budowy potrzebne są większe kontenery.

Oczywiście bardzo istotne jest przeznaczenie kontenera – odpady budowlane należy magazynować czy transportować wyłącznie w kontenerach przeznaczonych do tego rodzaju odpadów.

Jaki kontener na odpady budowlane jest najczęściej spotykany? To kontener bramowy mulda, kompatybilny z autami do transportu wyposażonymi w zabudowę bramową. Ten typ kontenera ma dwa rodzaje modeli – symetryczne i asymetryczne.

Kontenery na odpady budowlane z naszej oferty

W naszej ofercie mamy kontenery bramowe muldy o pojemności od 3 do 15 m3. Mniejsze z nich doskonale sprawdzają się choćby podczas remontu mieszkania, większe – na placach budowy. Przykładem takiego kontenera jest M8 – symetryczna i szczelna mulda o pojemności 8 m3. Nasze kontenery są zgodne z normą DIN 30720 i dostępne w pełnej palecie kolorów RAL. 

Muldy to nie jedyny typ kontenerów przeznaczonych na odpady budowlane – tego rodzaju odpady mogą być składowane i przewożone również w odpowiednich kontenerach rolkowych. Przykładem takich kontenerów dostępnych w naszej ofercie są KP 30 czy KP 32 DH odkryty.

Ile kosztuje kontener na odpady budowlane?

Cena kontenera na odpady jest uzależniona od różnych czynników, m.in. od liczby zamawianych kontenerów, ewentualnego transportu lub modyfikacji. Jeśli jesteś zainteresowany ceną kontenerów naszej firmy, prosimy o kontakt z nami.